Google Benim İşletmem SEO Çalışması Nasıl Yapılır? - PHP SEO Uzmanı
    TurkishEnglishGermany

Google Benim İşletmem SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Son zamanlar yerel işletmelerde gün geçtikçe büyüyor google haritalarında günceleme yeni çzelikleriyle google işletmelere daha kolay pazarlama fırsatı dunuyor işletmeler çoğaldıkça rekabet’de ister istemez artıyor tüm işletmeler web sitesinden çok google haritalara daha çok yoğunlaşıyor google benim işletmem bir kulanıcı için daha cazip gelmekte ürün ekleme ve ürün sergileme konusunda anında müşteriye cevap verme gibi fonksiyon özeligi ile yerel bir işletmenin olmazsa olmazı haline geldi son günlerde google benim işletmem sıralamalarda üst sırada olma yöntemlerine bakıyorlar ve üst sırada olmak okadar kolay bir işlem diyildir.
bu hafta bizlere gelen en çok sorulan soru google benim işletmem yani google haritalara seo çalışması nasıl yapılır sizlere kısa ve öz bir şekilde anlatacağım.

1 Google benim işletmem hesabına giriş yapıyoruz sol kısımda bilgiler kısmından bulunan bilgileri doğru bir şekilde günceliyoruz. ve işletme başlığını 60 kelime geçmicek şekilde anlaşlır az ve öz bir şekil belirliyoruz.

2 Hizmet bölgesi ekleyin kısmına hizmet bölgeleri ekliyoruz işletmeniz istanbul’da bir işletmeyse cevre ilçeleri eklemeniz daha cazip olucaktır fakat işletmez istanbul’da olupta yakın ilerede hizmet veriyorsa yakın ileri eklemenizi tavsiye ederim.

3 İleri düzey bilgiler kısmına işletmenizle ilgili etiketler kullanın etiketlere işletmenizin faliyetleri ile alakalı etiketler kullanın.

4 İşletme Profilini paylaş seçeneginden sosyal medya platformlarında paylaşım yapın sosyal sinyaler sayesinde kulanıcıların işletmenize ziyaret etmesine yarımcı olur sosyal sinyalerde google gibi organik akış sağlar

5 Müşterilerinizin yorum yapmasını sağlayın yorum ve yıldız almak her zaman sizin haritanızın otoritesini ve kalite puanını yükseltir özenli bir şekilde müşterilerinizin, özen gösterdiğinizi anlamalarını sağlamak için yorumlarını tek tek yanıtlayın iyi veya kötü yorum yanıtlayın.

6 işletmenizin ve faliyetlerinizin fotoğraf çeketek haritanıza ekleyin fotoğraflar her zaman paylaşmanız sizin açınızdan daha iyi olucaktır ve devamlı güncel tutmaya özen gösterin.

7 Yayınlar kısmına faliyetlerinizi etkinler veya ürünlerinizi paylaşarak müşterilerinize daha hızlı ürün veye bilgiler paylaşa bilirsiniz yayınlar kısmını devamlı güncel tutmaya özen gösterin.

8 mesajlaşma akılı mobil cihazlara Google Benim İşletmem uygulamasıyla mesajları görebilir ve müşterilerinize anonda cevap verebilirsiniz.

bu işlemleri sırasıyla uyğularken dikkatli olun yanlış bir işlemde haritanız askıya alınabilir uzman kişiler tarafında optimizasyon yapılmasını tavsiye ederim.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
3992 okunma
PHP SEO Uzmanı

PHP SEO Ajansı Bünyesinde SEO Uzmanı

BENZER YAZILAR

Evden Eve Nakliyat Şirketi SEO Hizmeti

Evden Eve Nakliyat Şirketi SEO Çalışma ı yapmak okadar kolay bir işlem olmuyor bazen türkiye'de 81 il ve ilçeler dahil olmak üzere yerel işletmeler bulunmakta her bölgenin rekabeti her...

SEO Eğitimi Nedir?

"SEO" arama motoru optimiza yonu, kı altma ıdır Arama motorları, SEO işlemlerini daha kolay taramak için ta arlanmış teknik ölçüt kurallarıdır İngilizce kı altma ını tanıdığımız...

SEO Uzmanı Nedir, Ne İş Yapar?

Öncelikli olarak SEO konu unda çok ciddi çalışmaları gözden geçirmek gerekiyor Başarılı bir proje ve olumlu bir çalışma onucu olarak kendini gö teren SEO uzmanı, girişimci olan...

SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

Eğer çok geniş bir pazar arıyor anız, anal ortam bu konuda iddialı bir proje olarak karşınıza çıkabilir Bu platformda kalıcı olmak için özellikle gelişmiş tarayıcıları...